Skip to content

Birikim atölyesi, farklı disiplinleri kapsayan kültürel üretim ile ilgilenerek hem ortaya konmuş olan ürünleri daha fazla insanın birikimine katmak hem de bu birikimlere kendi üretimleriyle de katkı sunmak için çalışan ve de çoğalmayı isteyen neşeli bir topluluktur.

farklı bakış açılarıyla sarıdan siyaha bir dünyaya merhaba der…

Birikim Atölyesi, farklı disiplinleri kapsayan kültürel üretim ile ilgilenen İzmirli bir platform.Hem ortaya konmuş olan ürünleri daha fazla insanın birikimine katan etkinlikler düzenliyor hem de bu birikimlere kendi üretimleriyle de katkı sunmak için çalışan ve çoğalan insanları bir araya getiriyor.

2016’dan bu yana kentin farklı noktalarında film okuma atölyeleri gerçekleştiren platform, proje ekibiyle birlikte kısa film yapımı, grafik tasarım, sanatta görünürlük ve etkinlik yönetimi üzerine çalışıyor.

2019’da başlayan çalışmalarıyla sanat üretiminde farkındalığı artıracak etkinlik yönetimi atölyeleri üzerine projeler geliştiriyor. Sanatta farkındalık ve sürdürülebilirlik üzerine farklı inisiyatiflerin projelerinde farklı ekiplerle ortaklık sağlıyor.

Birikimleri paylaşmak ve çoğaltmak amacıyla faaliyet gösteren Birikim Atölyesi, farklı projeler kapsamında kişiler, kurumlar, oluşumlar ile birlikte hayal etmekte, planlamakta, hayata geçirmektedir. Birlikte hareket etmenin ve üretmenin gücüne inanıyor, iş birliği yapabileceğini düşünüyorsanız Birikim Atölyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Farklı disiplinlere kapsayan çoğulcu yapısıyla Birikim Atölyesi, üretimi ve paylaşmayı teşvik eden kültür-sanat etkinlik ve projeleri gerçekleştiriyor.